Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY W jaki sposób pracuje urządzenie do docinania styropianu

W jaki sposób pracuje urządzenie do docinania styropianu

autor Sunliss
50 wyświetlenia

Ten, kto miał okazję ciąć styropian za pomocą noża, wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednym czy kilku cięciach można sobie jeszcze jakoś poradzić, ale jeżeli należało by było to codziennie robić, to z pewnością tego typu praca stałaby się mocno uciążliwa. Z tego też powodu firmy pracujące na co dzień ze styropianem na pewno powinny zaplanować, aby się u nich pojawiła jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu jest bowiem niezastąpione w takich pracach, znacznie ją przyspieszając, ale także zapewniając większą precyzję.

Zasada działania maszyn do cięcia nie jest skomplikowana. Jednym z ich głównych elementów jest drut oporowy, przez jaki puszczony jest prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływ prądu nagrzewa mocno drut, a to z kolei pozwala skutecznie ciąć styropian. Nie powstają przy takiej operacji żadne niepotrzebne zanieczyszczenia czy odpadki, a krawędź cięcia praktycznie nie ma żadnych strzępień. Dzięki dużej szerokości przeważnie można docinać wszystkie standardowe arkusze, w tym także po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem jest bardzo dokładne, bo krawędź cięcia robiona jest za pomocą prostego, sztywnego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś ucieknie. Czasami pojawia się też potrzeba pocieniowana płyty styropianowej, aby ją dobrze dopasować do konkretnego miejsca. W takich przypadkach gilotyna do cięcia styropianu także bez problemów sobie poradzi, bowiem wystarczy zablokować drut w odpowiednim miejscu, dobrze go przymocować i po kilku minutach wszystko zostanie wykonane.

Dobre modele gilotyn do cięcia powinny mieć jeszcze jedną potrzebną funkcjonalność. Przy wykończeniach ociepleń budynków często dołożyć trzeba niewielkie, nietypowe elementy, aby wszystko było dobrze zabezpieczone. Jeżeli oporowy drut zostanie przymocowany pionowo, to wówczas da się przy jego pomocy wycinać nawet skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich przypadkach również odpadnie potrzeba mało wygodnego cięcia nożem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 49 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz