Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jakie możliwości mają posiadacze domów jeśli chodzi o monitoring

Jakie możliwości mają posiadacze domów jeśli chodzi o monitoring

autor Sunliss
3 wyświetlenia

Dom czy mieszkanie można zabezpieczać różnymi sposobami. Przede wszystkim istotne są odpowiednie drzwi wejściowe z atestowanymi zamkami, jeśli chodzi o bramę na podwórko przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Za jego pomocą można będzie obserwować, kto chciałby wejść do środka, i w razie potrzeby zarządzać wygodnie otwarciem. Zarówno po zewnętrznej stronie obiektu, jak również w jego środku powinien zamontowany być powinien system monitoringu.

Najczęściej złożony on jest z kilku specjalnych kamer oraz urządzenia do rejestracji przesyłanego obrazu. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to przekłada się bezpośrednio na jakość obrazu. Obecnie minimum, które taka kamera IP Hikvision musi mieć, to format HD. Jeżeli będą tylko takie możliwości, to dużo korzystniej zakupić będzie kamery full HD. Cenowa różnica raczej duża nie będzie, a jeśli chodzi o możliwości przeanalizowania szczegółów obrazu, to nie ma co takich kamer do siebie porównywać. Szczególnie jeśli wybierze się dobrego, sprawdzonego producenta, a nie jakiś nieznany sprzęt.

Z tanimi kamerami generalnie trzeba uważać, bo często ich teoretyczne parametry odbiegają dość mocno od rzeczywistości, a to może znacznie zmniejszyć skuteczność monitoringu. Przy urządzeniach montowanych poza budynkiem należy także dopilnować, aby posiadały one odpowiednie obudowy, ponieważ będą one narażone na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezwykle interesującą funkcją jest posiadanie przez kamery detektorów ruchu. Dzięki temu będą one aktywowane dopiero wtedy, gdy jakaś osoba pojawi się w zasięgu, co znacznie zredukuje rozmiar filmów.

Te zaś trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego będzie służył rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności będzie zależało, jak cały monitoring będzie działał, dlatego nie warto stawiać na tanie rozwiązania, jakie posiadać będą liczne ograniczenia. Planując nabycie tego typu urządzeń pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład znaleźć Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz