Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jak rozliczyć prawidłowo podatki jeśli się pracowało w Holandii

Jak rozliczyć prawidłowo podatki jeśli się pracowało w Holandii

autor Sunliss
16 wyświetlenia

Pracowanie w innym kraju przeważnie przynosi znacznie wyższe przychody niż w przypadku pracy w Polsce, ale wiąże się też z pewnymi obowiązkami. Jednym z najbardziej lubianych państw na taki wyjazd do pracy od dawna jest Holandia, tak więc jeśli otrzyma się rozliczenie podatkowe od tamtego urzędu, to trzeba się nim odpowiednio zająć. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że duża część pracujących rozliczyć się będzie musiała dwa razy. Jest to spowodowane tym, że będą oni posiadać rezydencję w Polsce, i mają przez to też potrzebę złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Zasady tej rezydencji część osób mogą wprowadzić w błąd, gdyż jeden warunek to okres mieszkania w naszym kraju, a drugi posiadanie tu centrum interesów osobistych. W rzeczywistości rozliczenie podatku z Holandii to nie będzie jakaś bardzo trudna i skomplikowana sprawa, i jeśli ktoś się dobrze do tego przygotuje to bez problemów powinien sobie poradzić. Lecz wymagać to będzie poszukania pewnych informacji w sieci, a także dokładnego wyliczenia wszystkich kwot.

Sporej ilości osób nie chce się tym zajmować albo będą miały obawy, że gdzieś się pomylą, i osoby takie będą wolały, aby wszystkim się zajęło jakieś polecane biuro podatkowe holandia. Księgowi w takim biurze, z uwagi na to że na co dzień zajmują się tego typu sprawami, to mają doskonałą orientację we wszystkich obowiązujących i Holandii i naszym kraju przepisach.

Dzięki temu sprawnie i szybko są w stanie przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, jakie trzeba będzie złożyć w poszczególnych urzędach. Całkowite koszty związane z takim przygotowaniem wcale jakieś duże nie będą, można się o tym przekonać przeglądając jakiś przykładowy księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeśli ktoś będzie płacił podatki w Holandii, to już nie musi tego robić w Polsce, ponieważ jest podpisana umowa dotycząca unikania podwójnego opodatkowania. Ale praktyce jednak trzeba swoje holenderskie dochody policzyć i je wykazać na swoim zeznaniu podatkowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz