Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Przemysł Na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze śrubowego kompresora

Na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze śrubowego kompresora

autor Sunliss
1 wyświetlenia

Pośród wielu używanych w pneumatyce urządzeń spora część inżynierów sięga chętnie po kompresory śrubowe. Urządzenia te mają nietypową konstrukcję, składającą się z dwóch obracających się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu zapewniają płynność dostarczania powietrza, ale również duże możliwości regulacji ciśnień. Ze względu na swój sposób działania zdecydowanie zaleca się ich używanie do pracy ciągłej. Bierze się to z tego, że osiągnięcie odpowiednich warunków będzie wymagało podgrzania oleju we wnętrzu do odpowiedniej temperatury, a to potrwać może nawet kilkadziesiąt minut. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim moc kompresora należy dopasować do konkretnego celu. Rzecz jasna jakaś rezerwa powinna być zostawiona, ale nie warto przesadzić tu za bardzo.

Zwłaszcza że większy sprzęt to także konieczność zapewnienia mu odpowiedniego miejsca, oraz wentylacji i zasilania. Przy ocenie wydatków należy też wziąć pod uwagę wydatki wiążące się z energią. W przypadku lepszych producentów takie dane powinny być dostępne, co umożliwi oszacowanie całościowych wydatków na używanie sprzętu. W tych wydatkach uwzględnić też trzeba serwisowe przeglądy i konieczność wymiany niezbędnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto się także zastanowić nad zakupem dodatkowych urządzeń, które mogą znacząco zmniejszyć koszty użytkowania.

Z pewnością wpływają na to mocno wymienniki ciepła, które pobierają energię z układu chłodzenia urządzenia i przekazują ją do ogrzewania wody albo instalacji grzewczej. Jeśli będzie chodziło o gwarancję, to dzisiaj normą pośród lepszych producentów jest dwa lata. W części przypadków ten okres można wydłużyć za dodatkową opłatą, ale tu już trzeba indywidualnie podjąć decyzję. Na pewno sporo informacji na temat doboru kompresorów i ich działania uzyskać można odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny. Dużo takiej wiedzy jest też do znalezienia w sieci internetowej, przykładowo w serwisie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz