Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Inne Kto musi się postarać o wykonanie świadectwa energetycznego

Kto musi się postarać o wykonanie świadectwa energetycznego

autor Sunliss
3 wyświetlenia

Jakiś czas temu nastąpiło trochę zmian w przepisach dotyczące świadectw energetycznych. Całkiem niedawno jeszcze obejmowały one jedynie budynki postawione po 2009 roku, ale obecnie ten obowiązek objął wszystkie. W przypadku starszych obiektów nie trzeba ich robić od razu, za to są niezbędne w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Wówczas kopia tego świadectwa musi zostać przekazana nowemu kupującemu albo najemcy. Jednak i tu planowane są zmiany, być może że za pewien okres czasu będzie ono konieczne dla każdego bez wyjątku, nawet takiego jaki nie jest sprzedawany czy wynajmowany.

Samo Świadectwo energetyczne Suwałki to dokument, jaki zawiera przede wszystkim informacje o zapotrzebowaniu nieruchomości na energię. Zapotrzebowanie to przede wszystkim dotyczy chłodzenia i ogrzewania, ale też podgrzewania wody czy wentylacji. W takim dokumencie muszą być zawarte informacje o przeznaczeniu i rodzaju obiektu, roku w którym został oddany do użytku a także powierzchni całkowitej i ogrzewanej.

Do wyznaczenia energetycznej charakterystyki budynku pod uwagę są także brane wskaźniki związane z zapotrzebowaniem na energię. Konieczność posiadania tego dokumentu z jednej strony daje informację o tym, jakich wydatków należy się spodziewać podczas użytkowania, a z drugiej skłania właścicieli do poszukiwania rozwiązań zmniejszających energetyczne zapotrzebowanie. Takie Świadectwa energetyczne Stargard nie są zbyt trudne do uzyskania, ponieważ ich wykonywaniem zajmują się liczni specjaliści.

Liczyć się jednak trzeba z pewnymi kosztami, które w dużej mierze zależą od rodzaju obiektu i jego lokalizacji. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za niewielkie mieszkanie do blisko tysięcy za wielorodzinne budynki. Jednak jest to niewielki wydatek w stosunku do grzywny, jaka będzie nakładana na osoby nie dysponujące takim dokumentem. Grzywna taka wynieść może nawet do 5 tysięcy, i obejmuje także wystawienie świadectwa w oparciu o nieprawdziwe dane. Świadectwa wystawiane są na okres 10 lat, jaki może ulec skróceniu w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz