Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Motoryzacja, Transport Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy preparatów do regeneracji

Jak zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy preparatów do regeneracji

autor Sunliss
5 wyświetlenia

Codzienne użytkowanie silników, skrzyń biegów i pozostałych mechanicznych urządzeń będzie się wiązało z tym, że z upływem czasu będą się one zużywać. Wynika to z tego, że między pracującymi częściami bez cały czas jest tarcie, nawet mimo używania smarów i olejów. Ten proces bez przerwy występuje, co powoduje że wraz z mijającymi latami eksploatacji zużycie będzie postępować. Z pewnością przyhamować to można zmieniając odpowiednio często olej, ale są też inne metody na to, aby cały mechanizm utrzymać w dobrym stanie. Do tego oleju można bowiem dodać różne preparaty do regenerowania, jakie pewien czas temu pojawiły się na rynku.

Ich działanie jest oparte na tym, że na powierzchni roboczych elementów tworzona jest cienka i bardzo wytrzymała warstwa. Powoduje ona zmniejszenie tarcia między tymi częściami, a to przekłada się na liczne korzyści związane z eksploatacją. Po pierwsze mniejsze tarcie to też zmniejszony opór, czyli do napędzenia danego układu potrzeba mniej energii. Zależnie od rodzaju pojazdu oszczędności sięgać mogą od kilku do nawet kilkunastu procent, co przy dzisiejszych cenach za paliwa jest dość istotne.

Poza tym dzięki takiej powłoce zewnętrzne warstwy elementów robią się twarde, a przez to narażone w mniejszy sposób na zużycie. Preparaty do regeneracji można wykorzystywać do wielu różnych mechanizmów. Sprawdzają się one dobrze w przypadku silników samochodowych, będzie to dotyczyć zarówno pojazdów osobowych jak też rolniczych i przemysłowych. Szczególnie w tych ostatnich jest to ważne, ponieważ muszą one pracować pod dużymi przeciążeniami. W przypadku przekładni, mostów i skrzyń biegów użycie środków do regeneracji poprawia pracę tych elementów i zmniejsza wibracje, ale też nawet parokrotnie wydłuża trwałość mechanizmów.

Jeśli ktoś będzie chciał czegoś więcej się dowiedzieć na ten temat, to może w wyszukiwarce podać hasło Regeneracja silnika i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz