Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Edukacja, Rozrywka Jak warsztaty z robotyki pomagają w rozwijaniu się dzieci

Jak warsztaty z robotyki pomagają w rozwijaniu się dzieci

autor Sunliss
2 wyświetlenia

Z różnego rodzaju robotami chyba każdy z nas miał się kiedyś okazję spotkać. Jeśli nawet nie na żywo, to już z pewnością w popularnych produkcjach filmowych, w jakich wielokrotnie to właśnie maszyny były głównymi aktorami. Świat robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najbardziej interesujące, obecnie dostępny dla każdego, kto ma tylko na to ochotę. Z różnymi robotami, oczywiście na swoim poziomie zaawansowania, mogą się już zapoznawać nawet kilkuletnie przedszkolaki. Już dla nich są bowiem odpowiednie zestawy, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania, jak się zachowuje typowy robot i jak się nim steruje.

Dla dzieci starszych są znacznie większe możliwości. Niejednokrotnie są bowiem organizowane rozmaite warsztaty naukowe, albo w wersji jednorazowej, albo jako dłuższy cykl. Już nawet te krótkie pozwalają się zapoznać z podstawowymi zasadami kierującymi działaniem tych urządzeń, pośród jakich przecież będzie i mechanika, i informatyka. Zajęcia ze zwiększoną ilością spotkań już w większych szczegółach dotykają tego zagadnienia, ale też dostarczają znacznie większą wiedzę. Nawet z tym, że w pewnym momencie uczestnicy zaczynają tworzyć własne programy, sterujące w zaawansowany sposób działaniem robota i czynnościami, które on wykonuje. Bardzo dobrze przy takiej zabawie sprawdzają się zestawy klocków Lego, przeznaczone właśnie do takich celów.

Poza klockami, z jakich jest składana cała konstrukcja, takie klocki posiadają również czujniki, silniki czy sterujące układy. Dzięki temu każdy w dowolny sposób może stworzyć swojego pierwszego robota, a potem wydawać mu różne komendy. Potencjał i możliwości tej właśnie zabawki są praktycznie nieograniczone, dlatego też świetnie się ona sprawdza w szerokim przedziale wiekowym. Współczesna robotyka cały czas się rozwija, i bez przerwy też pojawiają się w niej nowe możliwości. Z tego też powodu warto spróbować zainteresować swoje dzieci takimi warsztatami, jeśli są gdzieś organizowane. Niewykluczone że je to zainteresuje tak bardzo, że chcieć będą spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz