Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Przemysł Bentonitowe maty – jak są zbudowane

Bentonitowe maty – jak są zbudowane

autor Sunliss
4 wyświetlenia

Współczesny przemysł budowlany sięga po dużo nowoczesnych technologii. Jedną z nich są bentonitowe maty, mające sporo istotnych zalet w porównaniu z konkurencyjnymi metodami. Maty takie mają stosunkowo prostą konstrukcję, która okazuje się w praktyce jednak bardzo trwałą i skuteczna. Duża część oferowanych na rynku modeli składa się z zewnętrznych warstw specjalnej geotkaniny, miedzy którymi umieszczony zostanie bentonit sodowy. Użyta geotkanina jest odpowiednio solidna i odporna na rozdarcia i pęknięcia, przez co nie ma potrzeby zachowywania jakiś dużych środków ostrożności podczas kładzenia mat.

A jeśli będzie jednak potrzebna jakaś większa odporność na mechaniczne uszkodzenia, to część producentów oferuje produkty dodatkowo wzmocnione warstwą polimeru. Bentonit znajdujący się wewnątrz jest bardzo specyficznym materiałem, jaki świetnie pochłania wodę. Może jej wchłonąć nawet do kilku razy więcej niż sam waży, mocno przy tym powiększając objętość. Tym sposobem taka mata daje zwartą, dobrze uszczelniającą powłokę, która bardzo dobrze chroni przed wnikaniem wody do wnętrza. Dużą zaletą takiej opcji jest praktyczność i uniwersalność.

Zastosowanie tego typu mat jest różnorodne, bowiem korzysta z nich jednorodzinne i przemysłowe budownictwo, lecz z powodzeniem używa się też ich do ochrony przeciwpowodziowych wałów czy różnych zbiorników. Nie ma też dużego problemu z montowaniem, przy jakim nie ma potrzeby spełniania jakiś bardzo wyśrubowanych warunków. Istotne jest, żeby przed montażem maty przetrzymywane były w suchym miejscu, aby nie pochłonęły zbyt dużo zbędnej wilgoci.

Należy też unikać prac montażowych podczas deszczu, za to później nie ma problemu z różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Koszt takiej izolacji w stosunku do zalet i szybkości montażu nie jest duży, dlatego obecnie to rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. A jeśli ktoś planuje się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie, to w wyszukiwarce może wpisać hasło construction waterproofing i przejrzeć otrzymane rezultaty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz