Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Biznes, Finanse Opis popularnych typów hostingów stron internetowych

Opis popularnych typów hostingów stron internetowych

autor Sunliss
0 wyświetlenia

Dzisiejszy świat powszechnie korzysta z możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są wszelkiego rodzaju strony. Jednak wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, co się dzieje po uaktywnieniu linku, i jak to w praktyce wszystko funkcjonuje. Aby dana strona mogła zostać wyświetlona przez jakąś przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakimś hostingu. Zależnie od budowy są to same zdjęcia i pliki, lecz niejednokrotnie wykorzystywane są także różnego rodzaju bazy. Tego typu hostingi podłączone są do globalnej sieci oraz dysponują specjalnym oprogramowaniem, jakie zwraca odpowiedzi na to, co chcą użytkownicy.

Dzisiaj przeważnie są spotykane trzy typy takich hostingów, a ich wybór uzależniony jest od kilku rzeczy. Jeśli dana strona nie będzie generować dużego transferu ani też mocno obciążać serwera, to bez problemów starszy jakiś współdzielony hosting. Jego dużymi zaletami są stosunkowo niskie ceny oraz to, że praktycznie nie trzeba nic robić przy nim. W dobrych firmach zapłaci się za taką usługę maksymalnie kilkanaście złotych za miesiąc, a jeszcze bardziej będzie się opłacać opcja roczna.

Dbaniem o stabilne działanie zajmują się administratorzy, dzięki czemu nie ma potrzeby znania się na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizowaniu programów. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może będzie dla niego odpowiedni hosting VPS serwer. W tym rozwiązaniu klienci dostają odpowiednio wydzielone zasoby pamięci i procesora, lecz na jednej fizycznej maszynie tego typu kont może być kilka. To rozwiązanie zapewnia dużo elastyczności, ponieważ jeżeli pojawi się konieczność powiększenia parametrów, to bez żadnego problemu da się to wykonać. Najdroższym, ale też najlepszym rodzajem hostingu jest dedykowany, gdy do dyspozycji ma się cały komputer. Sporo firm oprócz uniwersalnych rozwiązań proponuje również konta dedykowane pod konkretne zastosowania. Niezwykle popularny jest na przykład hosting WordPress, przeznaczony dla właścicieli blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz