Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Biznes, Finanse O czym warto pamiętać przy wyborze szafy rack

O czym warto pamiętać przy wyborze szafy rack

autor Sunliss
4 wyświetlenia

Wybór szafy rack, w której będą umieszczone serwery i reszta sprzętu sieciowego tylko w pierwszej chwili może się wydawać prostą rzeczą. Aby rzeczywiście zamówiona szafa mogła spełnić swoje zadanie, a przede wszystkim zapewniła odpowiednie bezpieczeństwo, to trzeba na parę istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Jeżeli się tego nie zrobi, to może się okazać, że po kilku miesiącach potrzebna będzie wymiana. A to narazi nie tylko na dużo niepotrzebnych kosztów, lecz również i sporą ilość pracy przy przenoszeniu. Przede wszystkim bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie dobranie rozmiaru. W praktyce zasada jest taka, że do wysokości całego włożonego do środka sprzętu należy dołożyć 25 do 35 procent. To zapewni niezbędną ilość miejsca na kable i przewody, ale też i jakiś zapas, jeżeli za jakiś czas trzeba było coś dołożyć.

Jeżeli są jednak szanse, że tego sprzętu w szafie może się kiedyś pojawić więcej, to lepiej już na początku nad tym się zastanowić. Wiele osób patrząc jedynie na wysokość, nie zwraca uwagi na to, jak jest z głębokością. A to wbrew pozorom również jest dość ważne, bo trzeba nie tylko zapewnić odpowiednio dużo miejsca na kable i przewody, jak również na cyrkulację powietrza. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są panele z możliwością zdejmowania, przez co nie będzie potrzeby demontowania sprzętu, aby z tyłu zrobić jakieś prace. Ważną decyzją będzie ustalenie jeszcze, czy szafa rackowa będzie w wersji stojącej czy wiszącej. Pierwszy z tych rodzajów jest z reguły sporo większy, często ma również kółka pozwalające na bezproblemowe przesuwanie.

W mniejszych biurach, a także na korytarzach, znacznie lepiej będą się sprawdzać wiszące szafy, które z reguły mają mniejszy rozmiar. Podczas zakupu ważne też będzie wybranie niezbędnego wyposażenia. Jeżeli szafa ma stanąć z miejscu, w którym pojawiają się postronne osoby, to obowiązkowo musi być wyposażona w zamek chroniący znajdujący się środku sprzęt. Bardzo także się przydają zdejmowane panele boczne. Koszt ich dołożenia nie jest duży, tak więc warto pomyśleć o tym, bo z pewnością ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz