Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Turystyka, Aktywność Czemu opłaca się kupić nieruchomość w Chorwacji

Czemu opłaca się kupić nieruchomość w Chorwacji

autor Sunliss
3 wyświetlenia

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, w których Polacy spędzają wakacyjny urlop. Kusi wspaniałą aurą, błękitną wodą i pysznym jedzeniem. Nic dziwnego że co roku odwiedzają ją miliony urlopowiczów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez wiele osób uważana jest ona za prawdziwy raj na ziemi, a dodatkowym jej plusem jest stosunkowo niewielka odległość od naszych południowych granic. Dlatego też całkowicie zrozumiały jest fakt, że sporo osób planuje kupno tam jakiejś nieruchomości.

Inwestycja o takim charakterze z wielu powodów będzie opłacalna, i z tego też powodu domy i apartamenty cieszą się w tym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. To rzecz jasna wpływa na poziom ich cen, raczej nie należy się w najbliższym czasie spodziewać że będą one spadać. Tak więc w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, a zapewne przez następne lata wartość apartamentu czy domu będzie szła w górę. Następną istotną rzeczą będzie to, że zakupioną nieruchomość można będzie wynajmować turystom.

Sezon w Chorwacji trwa znacznie dłużej niż u nas, tak więc na dobre zarobki liczyć będzie można przez kilka miesięcy na rok. Duże znaczenie rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najdroższe będą obiekty zlokalizowane na wybrzeżu, lecz też w ich przypadku można będzie liczyć na największy zysk z wynajmu. Ceny domów w Chorwacji są uzależnione od wielu różnych czynników. Z pewnością położenie odgrywa dużą rolę, dotyczy to zarówno wspomnianej już odległość od morza, lecz również rejonu kraju. Należy też mieć na uwadze aktualną sytuację gospodarczą oraz kursy walut, oraz to, czy obiekt pochodził będzie z pierwotnego czy wtórnego rynku.

Z uwagi na nieco skomplikowane przepisy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie takiego zakupu za pomocą jakiegoś agenta nieruchomości. W przypadku takiego pośrednictwa trzeba będzie zapłacić parę procent ogólnej wartości zakupu, lecz agencja zajmie się wtedy całością spraw. Sporo tego typu pośredników działa także w Polsce, znaleźć ich można na przykład po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła Real Estate Honeste.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz