Strona główna Biznes, Finanse Jak działa karta kredytowa?

Jak działa karta kredytowa?

autor Sunliss
4 wyświetlenia

Karta kredytowa to specjalny rodzaj karty, jaki umożliwia płacenie pieniędzmi, które de facto są od banku. Znaczy to, że jest ona dostępna dla określonej grupy odbiorców którzy korzystają z limitu kredytowego uznanego przez instytucję bankową. Taką kartę płatniczą klient może mieć w takim samym banku, w jakim ma rachunek. Warto natomiast wiedzieć, że są to dwa oddzielne produkty bankowe i dlatego posiadanie rachunku w oddziale bankowym, w jakim chce się posiadać kartę kredytową nie jest czymś koniecznym. W związku z tym śmiało można sprawdzić najlepsze konto oszczędnościowe i wyszukać właściwe wyjście dla siebie.

W trakcie zakupów z użyciem karty kredytowej pieniądze pobierane są bezpośrednio z rachunku kredytowego karty, co pozwoli konsumentowi zaciągać zobowiązanie bez potrzeby wnioskowania o kredyt gotówkowy. Wysokość limitu na karcie ustali pożyczkodawca. Jest ona całokształtem comiesięcznych dochodów oraz historii kredytowej konkretnej osoby. Kartą kredytową można płacić w sklepach stacjonarnych i online, jak i z jej użyciem można wypłacić pieniądze w bankomacie. Przy założeniu karty kredytowej podpisywana jest umowa z oddziałem bankowym, w jakiej znajdują się uzgodnienia dotyczące tego, w jakim czasie posiadacz karty ma obowiązek spłaty. Jeżeli konkretna osoba wyrobi się w tym terminie, to pożyczka będzie nieoprocentowana.

Z kolei, kiedy termin nie będzie dotrzymany, doliczone zostaną odsetki w zgodzie z regulaminem przystosowanym do tego produktu finansowego. Do walorów związanych z posiadaniem karty kredytowej można wliczyć: wygodę, bezpieczeństwo, opcję korzystania z programów lojalnościowych i zniżkowych, spokój w wypadku gdy ma się jeszcze jakieś koszty, możliwość otrzymania karty kredytowej wyjątkowo prędko, od razu po złożeniu wniosku. Trzeba jednak nauczyć się zarządzać swoimi finansami, bo w przypadku karty kredytowej można łatwo się zapominać i wydawać trochę więcej. Z tego względu, jeżeli ktokolwiek chce posiadać ten produkt finansowy, to musi podejść do tego z pełną odpowiedzialnością.

(Visited 6 times, 1 visits today)

To warto też przeczytać

Dodaj swój komentarz